Kas atsitinka, kai pakeičiamas pavadinimas, tuo pačiu vaizdinys? Greičiausiai tai ir atsitiko Lietuvoje, – kai giminės sodybų judėjimas buvo keičiamas į ekogyvenviečių bei įvairių dvasinių praktikų judėjimą, daugeliui nebeliko džiaugsmingo polėkio bei jėgos esminiams pokyčiams. Negana to, vyksta nesusišnekėjimas.

Štai apytikslis filmuko vertimas:

Megre: – Prakalbome apie Kovčegą, o kaip jūs dabar vadinatės? Juk buvot ekogyvenvietė?

– Mūsų gyvenvietė giminės sodybų. Mūsų bendruose susirinkimuose sprendimas priimamas 75% balsų. Šiandien manęs kaip tik klausė, kodėl Vkontakte, mūsų puslapyje gyvenvietė vadinasi ekogyvenviete? Aš atsakau – pas mus buvo ilgos diskusijos išvis apie puslapio pakeitimą, bet tas sprendimas dar nebuvo priimtas. Bet kalbėdama su žmonėmis jiems duodu nuorodą – giminės sodybų gyvenvietė Kovčeg.

Megre: – O kodėl tas sprendimas dar nebuvo priimtas? Ar kažkokia dalis žmonių siekia, kad tai būtų ekogyvenvietė?

– Nepasakyčiau, kad kažkokia dalis. Jų mažuma. Bet jie sako, juk tas pats.

Megre: – O Jūs manot, kad tas pats?

– Ne. Laikraštyje „Byt Dobru“ („Būti gėriui“) kaip tik parašytas straipsnis: Giminės sodybos ar ekogyvenvietės?

Megre:- Taip, aš skaičiau jį.

– Tai mūsų kūryba. Svarbu ar tai yra giminės sodybų gyvenvietė ar ekogyvenvietė.

Iš salės: – Iš vakarų mums rodomi filmai apie ekogyvenvietes ir ten rodomi gražūs paveikslėliai ir mes norime tą patirtį perimti, o pas mus giminės gyvenvietės nei kepurė, nei lazdelė, mažiau dirbtino grožio. Pas mus daugiau natūralumo, o ten dirbtinumo.

Megre:- O jūs irgi iš Kovčego?

-Aš iš Milionkos.

– Kaimynai.

Tęsia: – O pas mus išvis kontaktuose yra dvi grupės. Vieni, kurie rašo giminės sodybų gyvenvietė, kiti giminės sodybų gyvenvietė – ekogyvenvietė. Tai lyg išeitis tiems, kurie ne visiškai sutinka su giminės sodybų gyvenvietės koncepcija. Ir žinau, jog jie susirenka draugėn ir žiūri filmus apie ekogyvenvietes, sako, kad ten gražu ir sako – perimkim jų patirtį. Gal tai ir nėra blogai, tik svarbu savo nepamesti.

Megre:- Tai jūs savo kaip tik ir pamesite.

– Aš pats atstovauju giminės sodybų poziciją.

Megre:- Taip. Kaip tik savo ir bus pamesta. Čia vyksta tokia nematoma kova. Truputį ezoterikos. Žmonės nesupranta, kad yra tokia energija, Anastasija išleido šitą energiją, ji jumyse apsigyveno, ir ši energija pradeda jus kelti. Giminės sodybos, o tai juk ne šiaip toks terminas, už jo stovi labai galingas egregoras ir tai, ką aš pasakojau apie kunigaikštį Svetoslavą, apie senovės Rusią,- tai ir jų egregoras, tai mūsų protėvių egregoras. Taigi yra tokia energija, Anastasija ją išleido ir ji jus pakelia aukščiau, aukščiau, aukščiau, o po to jūs sakote – ką čia tos giminės sodybos, juk yra kita patirtis, imkime ją, ir imate. Kas tuomet vyksta su šia energija? Ji tiesiog išeina. Ji nesuderinama su kita kokia energija, tad išeina. Ėmė ir išėjo, o jūs ir pasilikote pakelti. Kas tuomet vyksta su jumis? Tiesiog ėmėte ir nukritote. Ir tai ne juokai, tai netgi baigiasi liūdnai. Tai kas ir įvyko Kovčege ir ne tik jame. Reikia suprasti, kad bent jau … nusileisti reikia ramiai, nes tai juk ne juokai. Įsivaizduokit, žmoguje atsirado įkvėpimas, žmogus pajuto jėgą, kad šeimai sukurti gėrį, valstybėje pokyčius. Ir jis kyla, auga, kyla viduje …, o po to tai jėgai sako – išeik, aš renkuosi kitą. Ji besąlygiškai išeina, ji nieko blogo negali padaryti, ji tiesiog išeina. Ir tuomet vyksta kritimas, net iki tokių įvykių fiziniame lygmenyje. Todėl labai didelis skirtumas – ekogyvenvietė. Jau šnekėjau apie tai ne kartą. Ir juk ne veltui kažkaip nuolat vis bandoma įlįst, vis bandoma siūlyt – vadinkimės kitaip, viskas pas jus bus gerai, netgi pinigai pas jus bus, jeigu kitaip, žiūrėkite, kaip kitaip gražu ir t.t. Bet reikia suprasti, kad taip negalima ir visa tai ne šiaip sau. Štai laikraštyje atsiranda straipsniai, paprasčiausiai siūlo – imkime ir vadinkimės visi kitaip. Kodėl kitaip, kokiu tikslu kitaip? Ten gi nepaaiškinama, svarbu, kad tik kitaip. Kad tik pašalinti tą energiją, pašalinti tą jėgą, nuleisti žmones. Bet juk jeigu už ekogyvenviečių vaizdinio stovėtų tai, kas pas jus dabar yra, tai jos turbūt būtų po visą pasaulį, o jų nėra. Jūs galite pasakyti, kiek dabar Rusijoje ekogyvenviečių? … Vienetai. Ir pasaulyje vienetai. O juk judėjimas lyg yra, pinigai tam skiriami, todėl, kad iki šiol nieko kito ir nebuvo, o faktiškai nieko nėra, tuštuma. Žinoma, gauti keturis šimtus gyvenviečių ir visos jos eko, tai ooo, kaip būtų gerai.

– Vladimirai Nikolajevičiau, pas mus oficialiai paskelbti ekologijos metai, ar mums tai netrukdo dalyvauti tame?

Megre: – Ne, žinoma, kad ne. Juk ekologija vykdoma giminės sodybose, – čia žmonės ne žodžiais, o darbais visa tai daro ir ne vienerius metus, o visą laiką. Bet tai yra maža dalis tos didelės energijos, o čia ir sielos ekologija, ir vaikų auklėjimo, tai yra daug daug plačiau, galingiau.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *