Grybai

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Grybai

Post by Laimis »

Kadangi grybai anksčiau buvo priskiriami prie augalų, o neseniai (gal 50-30 metų jie buvo biologų išskirti į atskirą "karalystę", tai grybų temą dedu į augalų forumą... :)

Perkeliu iš kitos temos:
----------------------------------------

Ingrida
O kurioj grafoj randasi grybai?
--------------------------------------------------------------------------------


Renata
Parašyta: Kv. 2003 09 25

Šiaip jau grybai - ne augalai. Tie, kuriuos mes įpratę vadinti grybais, rinkti, virti, kepti, sūdyti, rauginti, o paskui - ir suvalgyti , kaip ir daugiamečiai padarai...
--------------------------------------------------------------------------------

Ingrida
Parašyta: Kv. 2003 09 25, 12:48

Na padarai poruojasi, dauginasi. Grybai dygsta iš žemės. Tai kas vis dėl to tie grybai?
--------------------------------------------------------------------------------

Renata
Parašyta: Kv. 2003 09 25, 14:26

Grybai yra atskira gyvų padarų karalystė. Grybas - labai keistas ir mįslingas sutvėrimas. Nei augalai, nei gyvūnai. Augalų ląstelės sienelė (apvalkalas) yra iš celiuliozės, gyvūnų - iš baltymų ir riebiųjų rūgščių. Grybų ląstelė savo sandara panašiausia į augalo, bet apvalkalas - iš chitino, kaip vabzdžio išoriniai griaučiai... Taigi grybas - nei augalas, nei gyvūnas, tikras "neformalas".
--------------------------------------------------------------------------------
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
donte
Posts: 8
Joined: Wed 03 23, 2005, 23:34

Post by donte »

Džiovinti grybai - apsaugo nuo gripo ir pan.peršalimo ligų kaip ir česnakas (ne silpniau). Ypač tuo pasižymi voveraites. Kitas naudingas poveikis- leidžia pailseti kasai- atlieka nemaža dalį jos darbo šalinant is organizmo nuodus, sunkiuosius metalus.
donte
Posts: 8
Joined: Wed 03 23, 2005, 23:34

Post by donte »

Tai tinka tik džiovintiems grybams. Virtiems, keptiems, marinuotiems, sūdytiems netinka.
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

O ar tebegalioja šios džiovintų grybų savybės jei juos išverdi ir sumali?
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Pamenat Megre sakė, kad Anastasija valgo tik džiovintus grybus. :)

Vis mąsčiau ką reiškia žodelis "tik":

1. Tik džiovinti ir jokiu būdu nemarinuoti, nešildyti (nors Anastasija tai sugebėtų padaryti)
2. Tik džiovinti ir jokiu būdu ne žali. (Bet juk yra valgomų ir žalių grybų. Ir nemažai.)

:) Išspręskit mano problemikę... :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

manau, kad tas "tik" reiškia, kad Anastasija pati grybų nerenka, o valgo tik tuos, kuriuos jai atneša voverės, o voverės žalių grybų jai neneša :wink: :lol:

aš bandžiau džiovinti grybus šaldytuve - voveraites ir nedidelius supjaustytus baravykus. jie džiuvo gal apie pusantro mėnesio, bet savo savybėmis labai skyrėsi nuo orkaitėje džiovintų. buvo minkšti ir tąsūs, labai kvapnūs ir saldūs :D kaip kokie saldainiai, che-che :mrgreen: turbūt, kol voverės jų dar mum nenešioja, geriausia džiovinti kur nors grynam ore, vasarą, tik nesukirmijusius, žinoma :wink:
o marinuoti, virti ir kepti tampa sunbkiai virškinami, nepajutot? galima tokių grybukų užvalgius ir haliucinacijų išvysti :P
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

štai ir priėjom nejučia išvados, kad denatūruoti (suirę kepimo, virimo ir kt. būdu) baltymai yra nenaudingi :!: jie tik apsunkina virškinimą ir apnuodija organizmą, o džiovinimas grybų baltymus dar ir pagerina - nes kai kurie grybai kol žali yra nuodingi, o džiovinti - jau nebe :shock: . kai užvalgiau džiovintų baravykų, rodos, jokio sunkumo skrandyje po to nejutau :P ir iš viso, kam mes kepame, verdame, marinuojame :wink: :?: kiek laiko ir energijos tam sugaištama bereikalingai. aš pasiklausiusi to irakiečio Sabacho pradėjau eksperimentuot: užmerkiu kviečių grūdus iš vakaro - ryte jau "permalu" dantimis, t.y. valgau :mrgreen: galima jų ir į salotas dėt ir kur tik nori. paskui dar žirnius, lęšius mirkytus (tuos tai galima nors visą savaitę mirkyt, tik reik vandenį pakeisti) valgau - krumst krumst kaip kokia karvė ir visai vienus, be nieko :D nei druskos reik, nei cukraus, nebent žolelių kokių džiovytų ir skonis natūralus ir virimui laiko negaišti. riešutus pirktinius tai būtinai reikia išmirkyt, nes juose labai daug nuodų kažkuo apdorojami, neaišku, kur buvo laikomi ir pan.) po to juos vėl išdžiovini ir valgai skaniai :lol: et, ir vėl čia aš agituoju :wink:
Žibutė
Posts: 20
Joined: Mon 12 05, 2005, 0:11
Location: Vilnius

Post by Žibutė »

...............
Last edited by Žibutė on Wed 02 15, 2006, 0:17, edited 1 time in total.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

teip teip medutis l. tinka riešutams, grūdams pagardint, mniam, tik gal žirniams jau nelabai :wink: juos aš kartais trupučiu nerafinuoto aliejaus paskaninu (galima ir kedro aliejum, jei kas galit leisti sau tokią prabangą) :D
Žibutė
Posts: 20
Joined: Mon 12 05, 2005, 0:11
Location: Vilnius

Post by Žibutė »

................
Last edited by Žibutė on Wed 02 15, 2006, 0:17, edited 1 time in total.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

nesigailėsi :lol:
Post Reply