Prezidento iniciatyva...

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Prezidento iniciatyva...

Post by Irena-irocka »

Рюйтель хочет дарить землю молодым семьям

BNS
16 мая 2003 11:55 РаспечататьПослать
Сообщить об ошибке
Читать комментарии(91)

Postimees/Scanpix
Президент Эстонии Арнольд Рюйтель предлагает дарить молодым семьям для строительства жилья государственную землю, чтобы таким образом стимулировать рождаемость, пишет газета "Ээсти пяэвалехт".

Президент уже начал знакомить со своей идеей политиков, некоторые из которых, однако, выразили отрицательное отношение к предложению Рюйтеля.
Негативно отнеслись к идее президента и некоторые экономические аналитики, предупредив, что бесплатная раздача земли создаст неравенство между обычными землевладельцами и владельцами подаренных участков. Кроме того, эксперты боятся, что бесплатная раздача земли пошатнет рынок недвижимости.

В правительстве, тем не менее, согласны обсудить предложение президента, отмечая при этом, что эта радикальная идея является лишь одной из многих, связанных с необходимостью повысить рождаемость.


Saltinis:http://rus.delfi.ee/daily/business/arti ... id=5700950

Labas,
gal norime ka nors panausau sugalvoti...

Pvz., laiskai - ziurek apie 100 laisku garantuota plius kiekvienas surinks savo giminiu, kaimynu parasus. Veliau nusiusim ir Klubo vardu laiska
Reiktu dar prijungti ta Gluosnes (man rodos) seimo nari...

Gal dar kokiu minciu...

Pacia ideja galima aisku patobulinti, be zemes dovanojimas veltui sakyciau svarbus zingsnis link valstybes likimo pakeitimo....

Gal ne mums, bet kam nors tai pades...

??
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Megre sakė, kad stabdys bet kokį referendumą dėl žemės. "Ką darys žmonės gavę po hektarą? Vėl ten ars ir terš žemę? Ne įstatymus reikia keisti, o žmonių sąmonę pirmiausia. Ir žemės nereikia duoti prastos sąmonės žmonėms, kurie nežino kaip su ja elgtis." Taip sakė Megre. Bet jeigu jau Irena-Irochka sako priešingai, tai aš aišku pritariu jai. Pritariu Irena-Irochka ką besakytum, nes tu juk man artimesnė. :)
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Esme ne tame, kad reikia organizuoti referenduma del zemes dalinimo veltui, netgi jei toks butu balsuociau pries, bet

manau, kad REIKSMINGA tai, kad ideja (ar problema) butu iskelta valstybes mastu
tuomet manau neliktu ne vieno (arba liktu maza dalis) Lietuvoj zmogaus, kuris nebutu girejes apie Anastasijos idejas, apie galimybe susitvarkyti gyvenima darnoje su gamta kartu su zeme
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Hmmm...suku dabar suku galva, bet nesusuku nieko...Irena-Irochka, mieloji, kol kas nesuprantu ką nori pasakyti. Smulkiau ir lėčiau prašau. Skiemenimis.. :) Organizuojam referendumą Lietuvos mąstu, tam, kad gautume reklamos? :?:
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Rasom laiskus prezidenturai su paaiskinimu kaip galima isspresti ekonomine skurdo problema zemes pagalba ir su pasiulymu iskelti si klausima (zemes dalinimas) seime svarstymui.

Bet tiek to, jei nesupranti idejos ir nera palaikymo, galima tiketis, kad ir kiti nesupras todel sia tema galima uzdaryti, perkelsim ja ateiciai...
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

O gal verta pabandyti? Gi nieks uz tai pere galva neduos... :D
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Eeee..dabar jau supratau..kai paaiškinai..aš tai žinai..tau visada pritariu, kad ir kokia neaiški idėja būtų. Taigi, mūsų jau du. ;)
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Na, va..tema vadinosi "Prezidento iniciatyva..." O pasirode, kad is pradziu reiketu musu paciu iniciatyvos, bent jau pradziai :mrgreen:
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Manau, nereikėtų skubinti įvykių. Viskas turi ateiti savu laiku. Žemės išdalinimas visiems šiuo metu skurdo problemos neišspręs. Visų pirma turi pasikeisti žmonių sąmonė.
Dabar kaime gyvena berods apie 30 proc. Lietuvos gyventojų. Kiekviena šeima turi mažiausiai 3 ha žemės. Ir kas gi daugiausia skundžiasi skurdu?-kaimiečiai! Ką valstybė daugiausia turi remti biudžeto pinigais?- kaimą! Taigi, skurdo mažinimo programa, dalijant žemę visiems, sunkiai ką nors įtikintų ir šiuo metu, manau, ji nėra savalaikė.

Žmonių sąmonę veiksmingiausiai keistų konkretūs laimingų žmonių, gyvenančių savo sodybose, pavyzdžiai. Taigi, rodykime pavyzdį!
Tam dabar nėra jokių įšorinių kliūčių, išskyrus savajį AŠ.
Donatas
Posts: 11
Joined: Wed 12 25, 2002, 2:52

Post by Donatas »

pritariu :wink:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

As irgi pritariu. ;) Ir pritariu Irenai-Irochkai. ;) Sedint savo sodyboje galima ir istatymais rupintis, kad butu zeme atleista nuo mokesciu. Tada visi laimingi butu ;)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Nors šiaip tai aš manau tie mokesčiai nėra labai jau dideli ;)
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Manau dideli
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Image
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Vytautas
Posts: 15
Joined: Wed 12 18, 2002, 10:58

Post by Vytautas »

Dėl mokesčių dydžio.
Jeigu 1 ha žemės ūkio naudmenų žemės pvz. įvertintas 1000Lt, tada tos žemės savininkui reikės per metus mokėti 5.25 Lt (koeficientas 0.35 ir 1.5% mokestis). Mano žemė įvertinta mažiau, tai aš gavau sąskaitą registruotu (!) paštu sumoje 0.20 Lt. Ar tai daug ar mažai, kiekvieno asmeninis reikalas. Man asmeniškai tai atrodo juokingai mažai.
Post Reply