Ką Aš galiu pakeisti pasaulyje

V.Megre knygų skaitytojų kūryba.
Svajonės, eilėraščiai, mintys...

Moderator: Visi tvarkytojai

glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Ką Aš galiu pakeisti pasaulyje

Post by glesum »

Begalinė tema. Verta turbut viso forumo. visgi, kilo man ji, kai ėmiau mastyti apie ateitį, profesija, darbą.... na taip, zinau, Nastia teisingai viską susakė dėl sodybų, kaip jos gali išspręsti daugelį problemų, visgi, dabar, kol dar savos, nuosavos neturiu, kol dar kartais gyvenu mieste, kol mums dar yra reikalingi pinigai, t.y. darbas, t.y. norisi mėgstamos profesijos, kad būtų gera dirbti, o dirbti gera kai patinka, ir kai tai atitinka tavo tikslą... taigi, reik apmastyt, ką norėtųsi pakeisti pasaulyje...

Sakoma, nori keist pasauli pirmiau keisk save. Tai tiesa. juk keisdamiesi patys mes keičiame ir visa tai kas yra aplink mus. Juk visa yra susiję.
Bet... negaliu nematyti pasaulyje jo negeroviu, tai kas tiesiog verkiant prašosi būti pakeista.
Aš tokia esu.
Todėl sumaniau tiesiog susidaryti sąrašą tų dalykų, kuriuos norėčiau pakeisti. Viską iki smulkmenų. Kad tai padėtų man rinktis, eiti, kreipti savo veiksmus viena ar kita linkme.
Iš prdžių norėjau tai daryti popieriuje, tačiau... gal geriau būtų jei ir kiti prisidėtų prie šio sąrašo sudarymo . Juk keturios akys ir ausys daugiau negul dvi, o šešios daugiau negul keturios :) :D O ir įgyvendinant tai... na visada smagiau, kai žinai, kad kažką darai ne vienas. gal atsiras daugiau man pitarsinčių :lol: O Ir kaip įšgyvendint tai ką sumanysim lengviau, jei sprendi ne vienas.

Tai pradedu. Nuo rimčiausių temų.

1. Ekologija. Oj kokia liudna ir nuvalkiota tema. visgi, ką galim padayti kiekvienas, kad neterštume ir valytume tą žemę, orą ir vandenį, kuriame gyvename?

Apie vandenį, kuris sudaro didžiąją dalį mūsų orgnizmo daug prirašė Vaidužė. Visgi, ką dar galima padaryti? Daug girdėjaua apie amway ekologiskas priemones. Ką manote tie, kurie išbandėte? ar naudosite savo sodybose?
Aš pati jau kokie trys metai su atviru vandeniu stengiuosi elgtis taip, kaip elgciausi, jei ketinčiau jį gerti. Beje, ne karta teko gerti upes ar ežero vandenėlio. Mieste taip elgtis nepavyksta. skalbimo miltelių nenaudoju, bet nežinau ar šampūnai daug už juos geresni...
Dar. Gyvenu kaime, kuriame vandenį mes semiame iš šulinio. retkarčiais (kaip ir dabar) tas vanduo pasibaigia, todėl išmokau jį taupyti. Ir tai geras dalykas. taupyti ne tik dėl pinigų, bet dėl paties vandens. juk jis vistiek visas nuteka į kanalizacija ir tampa teršalu, net švarus vanduo. Ar aš klystu? Aišku keistai žmonėms atrodau taupydama vandenį pvz. viešose vietose, kur jis "nemokamas". visgi....

Oras... Na, atrodo oro filtrų tema juda. O ką ar galime padaryti?

Žemė... Mane gąsdina žmonęs, kurie mėto šiukšles kur papuola. Jie... jie jaučiasi atskiri ir izoliuoti. Jie nejaučia, kad pasaulis prikauso jiems, ir kad jie yra pasaulis. kad visa yra viena. Kaip elgiatės, kai pamatote jog žmogus numetė šiukšle? ką daryti? ką sakyti? Nes aš dažniausiai lieku stovėti netekusi žado. o paskui pati išmetu tą šiukšlę... Šiaip, bandauvadovautis taisykle, kad nėra "svetimų" šiukšlių. t.y. jei radai šiukšlę, tai ji yra tavo. Visgi, čia reik dirbt su sąmone, arba... su plastmasės pramone. Jei būtų labaiu išvystyta šiukšlių perdirbimas, panaudojimas naudingai, arba.... gaminimas įvairių pakuočių iš natūraliai suįrančių medžiagų...

Gal kas žino, kokios dujos išsiskiria degant plastmasei, ir kokios jų pasėkmės??

Na ir išsiplėčiau... bet noriu apie tai kalbėti. net jei kalbi tik sau, rezultatas yra. Aš taip manau. Žinau, ką gali padaryti vienas žmogus, mes susibūrėmė dėka vieno žmogaus, o jei kažką daryti imsime visi....
:D
Svajoju... :D
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Vienas darbelis kurį darau, taupydama vandenį. Arbatžoles, kurios buvo užplikytos, likusią neišgertą arbata, vandenį, kuriuo ploviau daržoves, žodžiu visoki vandenį, kuriame nėra riebalų ir ploviklių, pilu atskirai ir juo laistau savo gėles. Kai kurios pradėjo geriau augti. Ir vanduo sutaupytas, ir gėlės palaistytos ir patręštos.
O kas juokingiausia, glesum, kai tas vandenėlis parūgsta, jį mėgsta tavo kačiukas. žodžiu narkašinasi. :lol:
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Mes irgi vandeni keleta kartu naudojam. T.Y. is skalbimo masinos vanduo nuteka i vonia, o is jos i... unitaza :) Visai vokiska sistema :))) Nors vaizdas vonios ir na koks, kai pilna vonia pilko vandens ir kibiru. bet vandens istes daug sutaupoma....
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Aš irgi taip bandžiau, bet pasirodė per daug vargo, nes skalbyklė virtuvėje, vonia vonioje, o klozetas tualete :D . Būtų gerai kokią saugyklą įsitaisyt, ir kad pats vanduo, kai nuleidi, ir nubėgtų o nereiktų nešiot.
Kai naudoji 'amway' firmos miltelius, vanduo ilgai neprarūgsta.
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

aš stengiuosi mažiau pirkti. ir tik kai pradėjau tai daryt, suvokiau, kad yra tokia priklausomybė, tiesiog įprotis, grįžtant namo dar užsukt ir nusipirkt ko nors užkąst, vietoj to, kad grįžt namo ir normaliai pavalgyt.. arba šiaip nusipirkt kokį niekniekį. o paskui visi tie įpakavimai, plastmasės niekur nepasideda

Čia jau vasarą pastebėjau, kad, atrodo, išvažiuoji pabūt į žemę, perkiesi maisto, ir per 3-4 dienas susikaupia visas maišas visokių polietileninių maišelių ir pan. Negudri tokia ekologija sakyčiau. tai pradėjau gamintą namie maistą įsidėti.. Aišku, daug tų visų šiukšlių susidaro, bet vis tiek mažiau..

Ai, dar istorija iš ekologijos žaliems. Gal mėnesį ploviausi galvą su ruginiais miltais. Užima daugiau laiko, lieka šiek tiek trupinių (bet jei maudaisi vonioj ir panėręs išsiteliuskuoji plaukus, tai mažiau, beveik nelieka), bet vis tiek kažkaip fainai būdavo, kol vieną dieną pagavau save galvojant, kad reikėtų į nutekamąjį vamzdį įpilt šiek tiek "kurmio", nes su tais trupiniais pradėjo kimštis.. Blondinė :) plaunuosi su miltais, kad mažiau terščiau, o paskui - štai, žuvytės, jums kad būtų stipriau :) supratau, kad patogiausia su tais miltais būtų upėj galvą plautis.. bet ir mieste įmanoma, tik reik daugiau pastangų
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

O aš jau užkasiau savo sklype kūbinį metrą šiukšlių. Tiesiog buvo like mano sklype nuo senų gyventojų. Ir pagalvojau, kad jokio skirtumo kur joms irgi ar pas mane, ar kur nors kitur. Vistiek jos teršia. Tai ir pakasiau savo hektaro krašte. O jei būt reikėję jas vežti į kokį sąvartyną, tai juk dar ir benzino būčiau išdeginęs, hektarą užteršęs...O daba visiem gerai...ir man ant širdies gera...Po dešimt metų pabandysiu išsikasti tas šiūkšles ir pažiūrėsiu kas iš jų liko, kas per kiek metų supūna. Ten šiferis, metalas, plytos baltos ir raudonos, betonas...na vat tokios medžiagos. :) Stiklo nedėjau tik, nes jis 900 metų nesupūna. Šitą išvežiau į miestą, kad perdirbtų. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

sraige wrote:Aš irgi taip bandžiau, bet pasirodė per daug vargo, nes skalbyklė virtuvėje, vonia vonioje, o klozetas tualete :D . Būtų gerai kokią saugyklą įsitaisyt, ir kad pats vanduo, kai nuleidi, ir nubėgtų o nereiktų nešiot.
Kai naudoji 'amway' firmos miltelius, vanduo ilgai neprarūgsta.
Pasirodo, bendramintės :) Gerbiu tą firmą ir jos ekologišką produkciją.
Mes paskaitėme apie tai, kad plastmasė, naudomaja pakuotėms, kažkaip ypatingai dega. Pasitaikė tuščias butelis berods nuo LOC, pabandėm...
Fantastika! Sudegė be dūmų, beveik be kvapo ir subiro į kažkokius dribsnius - miltelius. Juos nunešė chemikams patikrinti, pasirodo, neliko JOKIŲ kenksmingų medžiagų. Verta vartoti!
Su LOC tręšiu augalus. Ir indų ploviklis tinka. Tai ne parduotuvės chemija...
Tomaz
Posts: 12
Joined: Sun 01 01, 2006, 17:36

Post by Tomaz »

Kiekvienas ish musu, net patys to nezinodami kazka pasaulyje siam keiciam. Vien bendraudami su zmonem daug ka pakeiciam. Gerai, jei tas keitimas vyksta teigiama linkme. Kartais sunku buti geram, kai aplink tiek tenka matyti blogio. Negalima gyventi vien savo iliuziju pasaulyje ir nematyti to tikrojo gyvenimo. Ash manau, kad bendraudami su kitais zmonemis, jiems padedami, budami draugiski, mokedami palaikyti, uzjausti, suprasti kitus zmones mes keiciame pasaulyli. Netgi budami mazos dulkes visatoje, kartais mes galime pakeisti daug daugiau, nei isivaizduojame. :!:
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Siandien pamaniau, kad pasaulis -- tai drobe, isausta is zmoniu gyvenimo siulu :)
J

Post by J »

Basta, ar nepagalvojai, kad žygdarbiuose pasaulį keist lengviau, nei kasdienos smulkmenose... :lol: :roll: :lol:
Edgūnas
Posts: 42
Joined: Sun 04 17, 2005, 9:49
Contact:

Post by Edgūnas »

Kodėl reikia keisti?
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

MM.... nes ne viskas patinka, o kazka daryti visi tingi....
J

Post by J »

glesum
MM.... nes ne viskas patinka, o kazka daryti visi tingi....
Ar tikrai kažką daryti VISI tingi?... :lol: :lol:
Aš manau, kad keisti reikia jau vien todėl, kad bet kokiu atveju stovėjimas vietoje reiškia ėjima atgal...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Edgūnas wrote:Kodėl reikia keisti?
Žodžius "keisti pasaulį" visi supranta skirtingai. :)

1. Tai reiškia šiukšlių rinkimą, sudėjimą į vietą, perdirbimą. Taip keisti pasaulį yra gėris.
2. Jei matai, kad vaikas verkia, tai jį paglostai, tai irgi yra gėris.
3. Jei matai, kad žmonija neteisingai gyvena ir bandai ją pakeisti... tai čia jau blogis. Negalima kištis į kitų gyvenimus ir, be to, reikia save keisti, o ne kitus.

Tai vat ir ginčyjamės paskui - reikia keisti ar nereikia. Vieni sako taip, kiti kitaip. Kol šnekama abstrakčiai visada yra pagrindas ginčytis. Kai prieinam prie konkrečių atvejų "pvz. ar gerai yra rinkti šiukšles?", tai jau ginčų mažėja. Kuo konkrečiau, tuo ginčų mažiau. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Tomaz
Posts: 12
Joined: Sun 01 01, 2006, 17:36

Post by Tomaz »

Pritariu Laimiui. Sventa tiesa :!:
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Gal verta šią temą įkelti į skyrių "Įvairios temos"?
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Aš už tai, kad įkurti banką :) Tik reikia tiksliai apibrėžti ką tas bankas savo pinigais parems. Puiki idėja, nes išties labai jau daug kas šiandien remiasi į pinigus :) Tik, kad V.Megre skaitytojai nėra tokie jau piniguočiai :)
Last edited by Uosis on Sun 01 29, 2006, 3:20, edited 1 time in total.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Aš irgi taip manau :P
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

O kam laikyti tuos pinigus?
Galima investuoti į savo meilės erdvę arba paskirti geriems projektams, pvz. prisidėti pinigėliais prie bardų koncerto organizavimo, prie tautinės mokyklos kūrimo, padovanoti savo bendraminčiams kamazą sodinukų, iškasti kaimynams šulinius, tvenkinius ir t.t.
O Visata grąžina su tokiais procentais, kad banke laikyti tikrai neapsimoka :mrgreen:
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Žinoma galima :) Bankas gali būti naudingas, jei reikėtų realizuoti didesnį projektą, reikalaujantį didesnių finansinių pajėgumų, tuomet bankas apjungia žmonių finansinius pajėgumus ir galima realizuot šviesias idėjas :wink:
Post Reply